Písecké setkání milovníků kol 25.9.2021

V sobotu 25.9.2021 se malá skupina členů VBC Zbraslav zúčastnila setkání v Písku. Počasí bylo krásné a lidé milí. Cestování tam i zpět s hlubokou jizvou v časovém plánu kvůli opravám silnice u Chraštiček, bylo jediným stínem na jinak krásném dni.

Začátek na náměstí U Reinerů jsme stihli jen tak tak. Společné foto a už jsme jeli. Spanilou jízdou přes město a pak po okraji k bývalému židovskému hřbitovu, místu první zastávky. Místo krásné, povídání smutné. Další cíl je Oldřichov a čalounická dílna odívající krásná stará auta do nových sedaček a polstrování. Dílna veliká s devíti zaměstnanci a málomluvným majitelem. Krásná práce na živé historii. Zde se přidala další členka, Dáša Paschutová. Další část pokračovala k Čížové, která se svým kostelíčkem na kopečku tvoří rámec severního kraje Písku. Dole pod kopcem je Bošovická hospoda, kde byl připraven oběd a pak soutěže v honění obručí. Být ženou, nikdy bych se nepřihlásil, protože proti píseckým rychloběžkám není konkurence žádné a nikdy. Ale v mužské kategorii lze. Tak se stalo, že Josef Šamárek zvítězil a odvezl si putovní pohár na Zbraslav. 

Při zpáteční cestě ještě zastávka u milníku demilitarizované zóny z roku 1945 a pak návrat do Písku. Předání cen a vystoupení krásných žen v secesní taneční kreaci na téma „Jak odloudit kamarádce partnera“?. Děkujeme za pohoštění a odjíždíme.


Seznam škod:

  • Janetta uskříplá záda (ten most je na konci zatočený a do kopce) AUUUU!
  • Moje vysoké kolo zde na mé první cestě okolo Písku před pěti lety dostalo zabrat na štěrkové cestě a letos se kapitola uzavřela. Má zadní pneu je totálně zničená. Cestáři v Písku mají mínus.

Zapsal Tomáš Šamárek
podnáčelník vysokých kol

fhurka Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *