Zbraslav – Jíloviště 2022 a Rozmarná plovárna

Sobota 2.9.2023

Místo: Zbraslavské náměstí a okolí. Ne. Název odpovídá. Opravdu to byla naše jízda
s kopce, ale vždy píšeme Jíloviště- Zbraslav. Tak totiž jedeme. Shora. Na kolech.

První víkend v září se Zbraslavské náměstí a přilehlé ulice zaplní krásnými starými auty, motocykly a vyznavačů  historické techniky a jejich obdivovatelů. Byli jsme osloveni pořadateli a tak náš klubový stánek s malou výstavou kol našich členů, nabízel, za krásného počasí, v zámeckém parku  nejen krásnou podívanou na exponáty, ale i možnost se projet na vysokých kolech. Byla zde cvičná kola pro děti i dospělé a po zámecké cestě jezdilo mnoho zájemců a ( s nimi běhali) vyučující z naší Vysoké školy Kola. Mimo to došlo k mnoha setkání se známými  z řad závodníků a milovníků historických kol a techniky. Hlavní událostí pro nás byla jízda následující po uzavření tratě. Jeli jsme s kopce na našich velocipedech, následováni ozdobami našeho klubu (dívky a paní z VBC) na kolech nízkých. Dočkali jsme se konečně naplnění našeho přání- stovky diváků po obou stranách ulice, kteří tleskali a voláním povzbuzovali. Děkujeme, protože v červnu při „Jízdě“, bývá počet diváků maximálně pár desítek. Odpoledne po závodech úklid a příprava na druhý den.

Neděle 3.9.2023

Místo : Břeh Vltavy „U Posledního Kelta“

Ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem Zbraslav se konala akce, jež každý rok uzavírá léto a předznamenává nástup dětí do školy. Není třeba popisovat celé odpoledne věnované památce pana Důry, veselým soutěžím, koupání ve Vltavě…. Jednou z nabídek je totiž opět výuka jízdy na vysokých kolech pro celé věkové spektrum zájemců.  A těch je pořád dost. Učíme, předvádíme, běháme s nimi. Počasí je milostivé, voda neuvěřitelně teplá  a nálada výborná. Nikomu se nic nestalo, všichni odešli po svých. Tak děkujeme andělům strážným a budeme se těšit příště.

Za VBC Zbraslav Šamárek Tomáš –podnáčelník vysokých kol

Veru Štěpničková Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *